بازسازی اداری

بازسازی ساختمان در یک نگاه بر دو نوع است :

  1. بازسازی سازه ای و ساختاری
  2. بازسازی تزیینی یا به اصطلاح بازسازی (Cosmetic)

دلایل بازسازی ساختمان از دید سازه و ساختار :

  1. قدیمی بودن ساختمان

یکی از علل بازسازی سازه ای ساختمان قدیمی و فرسوده بودن بنا است. با گذشت زمان ساختمان ها فرسوده شده و حتی قسمت هایی از ان ها تخریب می شوند. در اینگونه بنا ها پس از مطالعه ای دقیق بر روی مصالح و قسمت های از دست رفته (در صورت نیاز) روند بازسازی به منظور حفاظت از بنا انجام میگیرد.

  1. طراحی نقشه نامناسب و کمبود فضای کافی

این نوع از بازسازی ساختمان نیزبیشتر در بین سازه های قدیمی رواج دارد. بسیاری از ساختمان ها به علت طراحی نادرست دارای فضا های غیر قابل استفاده ای هستند که می توان انها را با چند تغییر جزیی به فضا هایی قابل استفاده تبدیل کرد و باعث افزایش فضای قابل توجهی در ساختمان شد.

  1. بالا رفتن قیمت ساختمان

درحالیکه روش های بسیار زیادی برای افزایش قیمت بنا وجود دارد، بازسازی یکی از بهترین روش ها است. تعمیر دیوار ها، افزایش فضا و… می تواند جلوه ساختمان شما را تا حد چشمگیری عوض کند. البته تغییرات تزیینی و دکوراسیون نیز می توانند در این زمینه به شما کمک شایانی بکند.


دلایل بازسازی ساختمان از جنبه تزئینات و دکوراتیو کردن :

این نوع از بازسازی ساختمان بدلیل پیشرفت تکنولوژی متریال در دنیای دکوراسیون داخلی می باشد که افراد غالبا سعی می کنند ازامکانات جدید در فضاهای خود بهره ببرند. استفاده ازآخرین متریال کاغذ دیواری ، کف پوش ها (لمینت) ، کناف ، سنگ ، سرامیک ، نورپردازی ، MDF و ابزارها و لوازم جدید در فضاها بی شک میتوان زیبایی صدچندانی به محل زندگی افراد ببخشد.

بازسازی ادارات و شرکت ها :

تغییر و تنوع در محل کار میتواند باعث بالارفتن راندمان کار شده و در بهبود روحیه کارمندان نقش بسزایی را ایفا کند.

در زیر نمونه ای از بازسازی یک شرکت مهندسی را با ثبت عکسهایی از قبل و بعد از اجرای بازسازی توسط متخصصان آرک دکور ، جهت شفافیت بیشتر این مطلب مشاهده می نمایید :

قبل از بازسازی :

پس از بازسازی :