چمن مصنوعی

با رشد جمعیت و گسترش هر چه بیشتر شهرها، نیاز به داشتن فضاهای ورزشی و تفریحی روز به روز بیشتر احساس خواهد شد. کاهش هزینه های کاشت و نگهداری، امکان استفاده همیشگی ، استحکام در برابر آب و هوای مختلف نیز باعث شده اند تا چمن مصنوعی بتواند به عنوان یک جایگزین جدی در برابر چمن طبیعی باشد.

چمن مصنوعی به پیشنهاد آرک دکور ، بهترین انتخاب برای همیشگی شدن سبزی طبیعت محل کار، زندگی و تفریح شما است.

مزایای چمن مصنوعی :

چمن مصنوعی با دارا بودن مزایایی از قبیل ماندگاری بالا، حذف و کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و مراقبت روزانه به شدت مورد توجه قرار گرفته است. خرید چمن مصنوعی در بسیاری از موارد مانند مراقبت و نگهداری آسان، تطبیق پذیری در هر نوع شرایط آب و هوایی، طول عمر بسیار بالا و قیمت ارزان به صرفه تر از چمن طبیعی می‌باشد. از آنجا که کاشتن و نگهداری چمن طبیعی نیاز فراوان به آب و نیروی کار بیشتری دارد ، پیشنهاد می شود هزینه کاشت و نگهداری چمن را صرف خرید و نصب چمن مصنوعی کنید تا از این طریق هم در مصرف آب و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید. چمن مصنوعی علاوه بر هزینه کمتر و نیروی کار کمتر، همواره سبز می باشد و در فصل های سرد زرد نمی شود. یکی دیگر از عوامل محبوبیت این محصول قابلیت استفاده همیشگی و دائمی از آن است. به عنوان مثال بعد از هر بازی فوتبال برخلاف چمن طبیعی نیازی به استراحت و تنفس کامل ندارد و میتوان به صورت مداوم در آن بازی کرد. همین مزیت های فراوان باعث رشد چشمگیر استفاده از آن شده است.

اگر به دنبال چمن مصنوعی مناسب هستید دانستن این مورد که این محصول بر اساس جنس و کیفیت دارای انواع زیادی است برای شما ضروری می‌باشد. برخی از چمن های مصنوعی دارای سیستم پرکننده و برخی دیگر بدون پرکننده هستند که هر کدام موارد استفاده مختص به خودشان را دارند. یا برخی دیگر دارای لایه محافظت کننده در برابر اشعه ماورای بنفش هستند که برای چمن های مصنوعی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث مقاومت در برابر اشعه یو وی می‌گردد. پس انتخاب چمن مصنوعی مناسب به نوع کاربرد آن بستگی دارد.

قطر لایه های چمن مصنوعی ، یکنواختی و غیر یکنواختی رنگ چمن ها ، ضخامت چمن ها ، بلندی و استحکام هر چمن از جمله موارد مهم در تفاوت انواع چمن های مصنوعی تولیدی کارخانجات مختلف هستند که با مشاوره گرفتن از آرک دکور میتوان اطمینان خاطر داشت که بهترین نوع چمن برای نوع استفاده خاص فضای شما انتخاب و نصب شده است.

کاربرد های چمن مصنوعی :

هرچند کاربرد چمن مصنوعی در زمین های ورزشی از جمله موارد پرکاربرد در استفاده از آن است اما ویژگی های مناسب آن باعث شده است که در فضاهای زیراز آن بهره برد :

چمن تزئینی به علت عدم نیاز به آبیاری و نیز نگهداری آسان، گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده درکف فضاهای باز و سبز و هم چنین روف گاردن می باشد.

امروزه به علت صرفه جویی هم در مصرف آب و هم در مخارج نگهداری چمن طبیعی، استفاده از چمن های مصنوعی بیشتراز قبل شده است. بنابراین رعایت استانداردهای مورد نیاز در کاربردهای مختلف ضرورت دارد.

نمونه هایی زیبا از فضاهای کارشده با چمن مصنوعی را به انتخاب آرک دکور در زیر مشاهده می نمایید :