پارتیشن

در دنیای امروز که کسب و کارها با سرعت بالایی در حال تغییر هستند، بهره بردن از پارتیشن اداری، می‌تواند با تخصیصِ مناسبِ فضای اداری به بخش‌های مختلف کاری، شما را در بهره‌مندی هرچه بهتراز فضای اداری‌تان یاری نماید. این سبک از دکوراسیون اداری، نه تنها منجر به افزایش صمیمیت میان کارمندان می‌شود، همچنین زمینه‌ساز ارائه‌ی ایده‎های خلاقانه نیز هست. به عقیده ما در آرک دکور برای خرید پارتیشن اداری حتما به نکات زیر دقت کنید:

  • پارتیشن MDF : در این نوع، تنها متریال بکار رفته MDF می‌باشد و حتی فریم و چارچوب پارتیشن‌ها نیز از جنس MDF است.
  • پارتیشن شیشه و MDF : در این حالت، از MDF تنها بعنوان چارچوب استفاده می‌شود و جنس خود پارتیشن از شیشه است.
  • پارتیشن MDF با استراکچر فولادی : در این حالت، از استراکچر فولادی برای ساخت اسکلت و چارچوب و از MDF بعنوان خود پارتیشن استفاده می‌شود.
  • پارتیشن شیشه‌ای با پروفایل آلومینیومی : در این حالت، آلومینیوم بعنوان چارچوب و شیشه بعنوان خود پارتیشن استفاده می‌شود.

با توجه به سبک و استایل کاری ادارات، می‌توان از جنس و متریال مناسب برای طراحی پارتیشن اداری استفاده کرد.

داشتن حریم خصوصی، این امکان را به کارکنانتان می‌دهد که محیط کاری‌شان را با سلیقه خودشان طراحی کنند و این امر نه تنها موجب خوشحالی کارمندان‌ است، بلکه باعث می‌شود از بودن در آن محیط کاری احساس رضایت خاطر نیز داشته باشند. این به نوبه‌ی خود احساس مهم بودن به کارمندان‌ می‌دهد که برای هر مؤسسه، فاکتوری مهم محسوب می‌شود.

عایق‌بندی صدا :

کارکنان یک شرکت یا اداره ، زمان قابل توجهی از کل شبانه روزشان را در آن مکان سپری می‌کنند، بنابراین محیط کاری بایستی آرام و دلپذیر باشد. به همین علت، پارتیشن اداری‌تان را می‌بایست به نحوی انتخاب کنید که سروصدای مزاحم را به حداقل برساند به نحوی که مطمئن شوید کارکنان‌تان روی کارشان تمرکز کافی را دارند.

ارتفاع پارتیشن :

ارتفاع پارتیشن اداری، یکی از مهمترین مواردی است که می‌بایستی در نظر گرفته شود. از انواع پارتیشن و مبلمان اداری محبوب برای ادارات، پارتیشن کم ارتفاع است، که اغلب برای اداره‌هایی که تمایل به فضای باز کاری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر کار شما ایجاب می‌کند که یک محیط کاملاً مجزا داشته باشید، توصیه می‌شود که از پارتیشن تمام ارتفاع استفاده کنید که از کف اتاق تا سقف را در بر می‌گیرد.

میزان انعطاف‌پذیری پارتیشن :

بیشتر ادارات تمایل دارند که از پارتیشن‌های ثابت و غیرمتحرک استفاده نمایند. اما بعضی از مدیران و صاحبان شرکت‌ها تمایل دارند، از پارتیشن‌هایی که قابلیت جابجایی و یا بازطراحی دارند، استفاده کنند. بویژه زمانی که احتمال می‌رود محیط کار توسعه یابد و نیاز باشد که محیط کار از نو طراحی بشود. همچنین پارتیشن اداری قابل تفکیک، شما را قادر می‌سازد، هر زمانی که مورد دلخواه شما بود، محیط کار را از نو طراحی کنید. برای اداراتی که نیروی کارشان دائماً در حال تغییر است، استفاده از پارتیشن‌های قابل تفکیک و جابجاپذیر، گزینه مناسبی خواهد بود.

با آرک دکور فضاهای اضافی محیط کارتان را قابل استفاده نمائید.

در صورتی که بعد از نصب پارتیشن اداری‌تان، فضایی بدون استفاده باقی ماند، می‎‌توانید آن را به کابین‌هایی تبدیل کنید که محل ناهارخوری، محل ملاقات افراد و کارکنان و… باشد. همچنین از این کابین‌ها می‌توانید به عنوان محل نگهداری اسباب و وسایل اداره بهره ببرید.

نمونه هایی ازاین نمونه پارتیشن ها را در زیر مشاهده می نمایید که هر کدام بنا به مورد استفاده و کاربرد درحیطه کاری شرکت مربوطه ، با تخصص گروه آرک دکور متفاوت طراحی و ساخته شده اند :