سقف دکوراتیو

زیبایی و طراحی سقف های منازل و محل کار ، هم گام زیبایی کف ها ، از اهمیت بسیار بالا و ویژه ای برخوردار هستند. اجرای سقف های بسیار زیبا و شیک جهت فضای کار و زندگی شما ، توسط متخصصان آرک دکور ، با محصولات کناف و نورپردازی بسیار مناسب و اصولی ، نقش مهمی در دکوراسیون داخلی را دارا هستند . محصولات کناف ایران با نصب بی نقص و اصولی توسط متخصصان آرک دکور بهترین تجربه را به شما هدیه میدهند.

ساخت سقف دکوراتیو کناف شامل 5 مرحله ی کلی است:

  • طراحی سه بعدی و اندازه گذاری بر روی نقشه
  • اجرای یک لایه سقف صاف تراز (سقف فلت)
  • ساخت احجام مورد نظر بر روی سقف صاف
  • بتونه کاری و پرداخت نهایی
  • نقاشی و رنگ آمیزی

و 6 امین مرحله ، اجرای تمامی این مراحل توسط متخصصان کناف ایران در آرک دکور می باشد!

طراحی سه بعدی و اندازه گذاری بر روی نقشه

اولین قدم برای ساخت ایده ها طراحی و مدل سازی سه بعدی است. آنچه که در ذهنتان می پرورانید را بصورت تصویری واضح بر روی صفحه کامپیوتر ببینید. بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی سه بعدی کاری بیهوده و هزینه بردار است. اما در واقع با پیشرفت دنیای امروز استفاده از این امکان کمترین استفاده از دنیای تکنولوژی است. . یک طراحی خوب و اصولی می تواند هزینه و وقت شما را کنترل و مدیریت کند. اگر امکان و تخصص طراحی سه بعدی را ندارید می توانید ازمشاوره یکی از متخصصان آرک دکور کمک بگیرید.

اجرای یک لایه سقف صاف تراز (سقف فلت)

برای پیاده سازی احجام می بایست یک بستر مناسب وجود داشته باشد. به یک مثال توجه کنید. یک ساختمان را در نظر بگیرید که برای ساخت آن نیاز است یک سطح صاف از بتن مستحکم وجود داشته باشد. این بستر مناسب برای ساخت ساختمان فونداسیون نام دارد. تصور کنید اگر یک ساختمان بر روی سطح غیر تراز و کج ساخته شود و یا بجای داشتن یک سطح محکم از بتن بر روی خاک نرم بنا شود دچار چه مشکلاتی از نظر استحکام و ظاهر خواهد شدو همین موضوع با کمی تفاوت قابل تعمیم به یک سقف کاذب دکوراتیو خواهد بود.

برای ساخت سقف فلت 2 مرحله وجود دارد :

  • اجرای یک شبکه فلزی که استقامت نگهداشتن وزن لازم را داشته باشد.
  • نصب پنل ها و گچ برگ های کناف بر روی شبکه فلزی

ساخت احجام مورد نظر بر روی سقف صاف کناف

بعد از داشتن یک سطح تراز و یکدست قادر خواهیم بود هرگونه حجم مورد نظرمان را بر روی سقف صاف اجرا کنیم.

قبل از هرگونه توضیحی در مورد نحوه اجرای احجام دکوراتیو لازم است بدانیم که سقف های دکوراتیو دو دسته هستند:

  • یک دسته از سقف های دکوراتیو شامل خطوط شکسته و هندسی هستند و فاقد هر گونه خط منحنی است.
  • دسته دیگر شامل خطوط منحنی و به اصطلاح کرو (Curve) هستند و یا ترکیبی از این دو.

در استفاده از مصالح درآرک دکور ، ساخت احجام دکوراتیوی که منحنی باشد عموماً با استفاده از برش سازه نبشی و برش پنل انجام خواهد شد. به این صورت که برای خم شدن نبشی یکی از لبه های نبشی که قرار است روی سطح صاف قرار بگیرد با فواصل مناسبی برش داده می شود. هر چقدر انحنای بیشتری مورد نظر باشد فواصل برش کمتر در نظر گرفته می شود.


بعد از اینکه نبشی ها آماده شدند لبه ای را که برش داده ایم روی سقف صاف پیچ میشود . سپس یک طرف کاغذ پنل را نیز با فاصله های مناسبی با استفاده از تیغ مخصوص برش داده و با فشار دست پنل را از محلی که با تیغ خط انداخته شده ، شکسته می شود. اما توجه داشته باشید طرف دیگر کاغذ قطعه ی شکسته شده نباید بریده شود. سطح پنل بعنوان پیشانی احجام بر روی بنشی قرار گرفته و توسط پیچ به نبشی اتصال می یابد. وقتی پیشانی احجام آماده شد، کف آن را نیز که سطح موازی با سقف صاف است برش داده و با همان روش به لبه پیشانی توسط نبشی اتصال داده می شود.

بتونه کاری و پرداخت نهایی سقف دکوراتیو

اگرچه ساخت احجام دکوراتیو با پنل های کناف بسیار مهم است. اما آنچه پوشش نهایی است و در نهایت دیده خواهد شد بتونه کاری حرفه ای توسط هنرمند بتونه کار آرک دکور است. این کار به منظور ایجاد لبه های تمیزتر و دقیق تر انجام می شود. اجرای یک بتونه کاری حرفه ای به تمرکز و مهارت و تجربه بسیار زیادی نیاز دارد.

نقاشی و رنگ آمیزی سقف دکوراتیو

رنگ آمیزی مناسب سطوح و احجام آماده شده تاثیر بسزایی در نمود آن خواهد داشت. تأثیر رنگ بر روح و روان آدمی بر کسی پوشیده نیست.

تنوع وسیع سقف های دکوراتیو کناف باعث میشود که سلیقه هر مشتری را بتواند تامین کند و هرسقف دکوراتیو را از دیگری متمایز نماید. بی شک نورپردازی (نور مخفی) توسط آرک دکور نقش بزرگی در زیبایی و جلوه دوچندان این سقف های دکوراتیو را ایفا می کنند. در زیر نمونه هایی از این سقف ها را مشاهده می کنید :